Sabit Hat: (0282) 260 14 15 / Mobil: 0 553 527 45 02 info@tezdoganturizm.com.tr

ROMANYA & BULGARİSTAN / Bükreş - Transilvanya Şatolar Turu DETAYLI BİLGİ : (0282) 260 14 15

ROMANYA & BULGARİSTAN 

** Bükreş - Transilvanya Şatolar Turu **

   * ŞATOLAR DİYARI *

4 - 8 HAZİRAN 2019  ( 4 Gece 5 Gün )

4* OTELDE 3 GECE KONAKLAMA

235 €   !!!

Hareket Noktaları: 

22.00 : Sahil Özcanlar Köfte Önü (4 Haziran 2019)

22.30 : Çorlu Orion Avm Önü

23.00 : Lüleburgaz Otogar Önü

23.30 : Babaeski Otogar Önü

00.00 : Edirne Selimiye Camii Önü

 1.Gün  (Tekirdağ – Bükreş)

Gezimizin ilk günü (4 Haziran 2019) akşam 22:00’de Tekirdağ’dan hareketle Edirne  üzerinden Kapıkule sınır kapısına varışımızı gerçekleştiriyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin tamamlanmasının ardından, Bulgaristan üzerinden geçerek sabah saatlerinde Bükreş’e varıyoruz.

 

2.Gün (Bükreş)

Sabah saatlerinde varılan Bükreş’te şehir turu. Küçük Paris diye adlandırılan Bükreş şehir merkezine  hareket ediyoruz. Bükreş, Tuna Nehri'nin Dimbovita kolu üzerinde yaklaşık 2.5 milyon nüfuslu çok güzel bir kenttir. Tarihi eserlerin yanı sıra geniş bulvarları, caddeleri, meydanları ile modern yüzü de etkileyicidir. Bükreş'in en güzel ve en hareketli merkezi olan Cumhuriyet Meydanı, sütunlu cephesiyle dikkati çeken Romanya Büyük Kütüphanesi, Zafer Takı, Bükreş Üniversite Binası, Milli Tiyatro, Çavuşesku tarafından yaptırılan Parlamento Binası, Kraliyet Sarayı, Cretulescu Kilisesi, St. Stavropoleos Kilisesi, panoramik şehir turumuzda göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Turumuz ve serbest zaman sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz Rehberimiz tarafından ekstra düzenlenecek olan Romen Gecesi turuna katılabilirler.(40 EUR)

Öğle Yemeği: Bükreş’de serbest zamanda ekstra alınacaktır.
Akşam Yemeği: Rehberin belirleyeceği yerde ekstra yöresel yemekler ve müzik eşliğinde Romen Gecesi.

 3.Gün  Bükreş (Bükreş – Sinaia – Bran – Brasov – Bükreş)

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Rehberimiz tarafından ekstra düzenlenecek olan Transilvanya - Drakula Şatosu (Sinaia – Bran – Braşov) turuna katılabilirler.(60 EUR) Turumuzda günümüze kadar gayet iyi korunmuş ortaçağ şehirleri, Romanya'nın cazibe merkezi olan Transilvanya'ya doğru yola çıkıyoruz. Sinaia'da Avrupa'nın en güzel şatolarından biri olan Peleş Kalesi ve Şatosunu geziyor, ardından Bran kasabasında Drakula Şatosunu görüp, Braşov kentine geçiyoruz. Günümüzde hala Ortaçağ görüntüsünü koruyan şehrin eski sokaklarında yürüyor, Piata Sfatului, Mureşelinor Evi Müzesi, Braşov Tarih Müzesi, Kara Kilise ve şehir surlarını panoramik olarak görüyoruz. Gezimizin ardından Bükreş’e dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Bran’da kasaba merkezinde serbest zamanda ekstra alınacaktır.- Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Rehber Tavsiyesi:Horoz Çorbası , Makara Tatlısı 
Akşam Yemeği: Bükreş şehir merkezinde serbest zamanda ekstra alınacaktır.- Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Rehber Tavsiyesi:Tokitura(Et yemeği) , Mititei(Sulu Köfte) , Krep Suzet Tatlısı.


4.Gün Bükreş (Köstence – Varna)

Otelde alınan sabah kahvaltı sonrası, Romanya’nın Karadeniz kıyısındaki en önemli liman şehri ve Dobruca bölgesinin başkenti Köstence’ye hareket ediyoruz. Romanya’nın üçüncü büyük şehridir. Şehir turuna PiataOvidiu (Ovidiu Meydanı) meydanından başlıyoruz. Meydanda Ovid Heykeli yer almaktadır. 8.yüzyılda  İmparator Augustus tarafından Köstence’ye sürülen romalı şair Ovidius anısına 1887 yılında dikilmiştir. Kral Camii veya Carol 1 Camii olarak da adlandırılan Mahmudiye Camii 1910 yılında Kral Carol 1 tarafından buraya daha önce 2. Mahmut adına yapılmış başka bir caminin yerine inşa ettirilmiştir. Taşıdığı Bizans ve Romen mimari unsurları nedeniyle minaresi olmasa uzaktan bakınca bir kiliseyi ya da sinagogu andırması olası bir yapıdır. Bu cami Romanya’daki Müslüman topluluğun baş camisidir. Tipik İtalyan stilindeki St. Antuan Roman Katolik Kilisesi’ni görüyoruz. Eski şehrin kıyısına kadar yürüyoruz ve Roma Kaplıca Hamamları’na ait olduğu söylenen kalıntıları panoramik olarak görüyoruz. 1900’lerin başında inşa edilmiş ve 1914’te şehri ziyaretleri sırasında Rus İmparatorluk ailesinin ağırlamış olan Köstence’nin simgesel yapılarından biri olan Casino binasını görüyoruz. Köstence’den ayrılarak gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Bulgaristan’a geçiş. Panoramik Albena’yı görüyoruz. Sonrasında şirin Karadeniz ilçesi Altınkum’a gidiyoruz. Burada vereceğimiz serbest zaman ardından, Varna’daki otelimize yerleşme ve konaklama.  (Varna)

 

5. Gün (Varna – Burgas – Tekirdağ )

Otelde alınan kahvaltı sonrasında Bulgaristan’ın üçüncü büyük şehri ve hem ticaret hem turizm alanında tüm Karadeniz’de söz sahibi bir kent Varna’yı gezmeye başlıyoruz. Bulgaristan’ın en büyük liman şehridir.Varna şehir turumuzda görülecek yerler arasında, 1880-1886 yılları arasında Bulgaristan’ın Osmanlı’dan kurtuluşu şerefine yapılmış Varna Katedrali’ni geziyoruz. Stoyan Bacharov Drama Tiyatrosu, Opera Binası, Aziz Sarkis Ermeni Kilisesi’nin yanından geçerek KhanKrum sokağındaki Roma Hamamları’nın  kalıntılarına ulaşıyoruz. Bunlar Bulgaristan’daki en büyük, dünyadaki ise üçüncü büyük hamam kalıntılarıdır. Denizcilik Müzesi, Nicolaus Copernicus Rasathanesi ve Planetaryumu, Primorski Park panoramil Slınçevbrag’ı takiben Bulgaristan’ın antik şehirlerinden biri olan ‘Kırk kiliseli kent’ Nessebar’a varıyoruz. Burada öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Bulgaristan’ın liman kenti Burgas’a hareket ediyoruz. Burgas’da öncelikle Metro’da alışveriş molası veriyoruz, ardından Burgas panoramik turun sonrasında Dereköy sınır kapısına hareket ediyoruz. Buradaki gümrük ve pasaport işlemleri ardından Türkiye’ye geçiyoruz. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki turumuzda yeniden görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

 

        Başka bir TEZDOĞAN TURİZM gezisinde görüşmek dileğiyle…

 

İki ya da üç kişilik odalarda kişi başı ücret  : 235 EUR
Tek kişilik odada konaklama                       : 300 EUR
Çocuk 3-11  ( 2 yetişkin yanında )              :  125 EUR
Çocuk  0-2 ( 2 yetişkin yanında )                :  100 EUR
 

 

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler
* Lüks otobüsler ile ulaşım
* Yerel profesyonel Türkce rehberlik hizmetleri
* Bükreş 4* otellerde 2 gece oda kahvaltı konaklama

*Varna’da 4* otellerde 1 gece oda kahvaltı konaklama
* Programda belirtilen panoramik şehir turları ve transferleri.
* Şehir vergileri
* Gümrük Vergileri
* Araç içi limitli su ikramı, Çay, Kahve.

* Tüm otoban,otopark ve check-point giderleri 

 

 Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Müze ve ören yeri giriş ücretleri. 
* Ekstra turlar 
* Otelde alınan ekstralar ve tüm kişisel harcamalar  
* Şoför ve Rehber bahşişleri.
* Öğle ve akşam yemekleri. 
* SCHENGEN veya ROMANYA VİZESİ (YEŞİL PASAPORT SAHIPLERI VİZEDEN MUAFTIRLAR). 
* Yurt dışı çıkış harcı 15 TL.
* Yurt dışı seyahat sağlık sigortası

 


 

ULAŞIM ARAÇLARI

Mercedes: 46+1+1 koltuklandırma, ABS, ASR, USB ile şarj, klima, koltuk arkası tv, bazılarında internet, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, CD ve DVD oynatıcı.

 

1618 nolu Zorunlu Seyahat Sigortası Kapsamı:

Acentnin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değilir, tedavi masraflarını karşılamaz.

Notlar:

Ön ödeme tutarı kayıt tarihinde rezervasyon bedelinin minimum %50’dir. Turun hareket tarihinden 30 gün önce kalan tur bedelinin tamamlanması gerekir. Promosyon turlarda rezervasyon aşamasında ödemenin tamamı alınmaktadır. Hava muhalefeti nedeni ile olabilecek değişikliklerden acentemiz sorumlu değildir. Tur kalkmadan 2 gün önce lütfen tur saatini, buluşma yeri büromuzdan teyit ediniz. İptaller son 30 güne kadar yapılmaktadır. Seyahat sırasında unutulan ve kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Promosyon ibaresi geçen turlarda iptal yapılamaz. Değişiklik yapılabilir. Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Konaklama turlarda oturma düzeninde her gün sıra atlayarak rotasyon uygulanır. Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyinde değişiklik yapabilir. Rehberimizin tur sırasında verdiği saatlere misafirlerimizin uymaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Tezdoğan Turizm sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Tezdoğan Turizm’in sorumluluğu yoktur. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Tur esnasında program yoğunluğundan olayı bankamatik, dövüz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından olayı hazırlıklı olunmasında yarar vardır. Gerçekleştirilecek programlar içerisinde gün içinde uzun yollar kat edilebilir. Gerekli bilgilendirme rehberiniz tarafından yapılacaktır. Öğle ve Akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır. Mola yerimiz yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 çocuklarda otel konaklaması yatak verilmeyebilir.

LÜTFEN OKUYUNUZ

 1. Rezervasyon esnasında pasaport numaranızı, TC Kimlik numaranızı ve doğum tarihinizi gün ay ve yıl olarak tarafımıza belirtiniz.
 2. Tezdoğan Turizm, gerekli gördüğü durumlara tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.
 3. Programda belirtilen bütün öğle ve akşam yemeği servisleri gerekli görüldüğü durumlarda veya yol müsaitliğine göre acentenin belirlediği restoranlarda verilebilir.
 4. Tezdoğan Turiz kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 5. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.
 6. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün ve günler dışında başka bir gün yapılabilir.
 7. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Tezdoğan Turizm sorumlu tutulamaz.
 8. Tezdoğan Turizm yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir. Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Tezdoğan Turizm’in hiçbir sorumluluğu yoktur. Tezdoğan Turizm sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
 9. Tur esnasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan Tezdoğan Turizm sorumlu değildir.
 10. Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılmayabilir. Turların yapılmamasından Tezdoğan Turizm sorumlu tutulamaz.
 11. Sınır kapılarında pasaport veya liçna kartında çıkan sorunlarından dolayı Tezdoğan Turizm sorumlu değildir. Tüm sorumluluk misafirin kendisine aittir. Avrupa’daki otel odaları standartlarından daha küçüktür. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. Yatak standart yataktan küçük olabilir.