Sabit Hat: (0282) 260 14 15 / Mobil: 0 553 527 45 02 info@tezdoganturizm.com.tr

Günübirlik Maşukiye - Kefken - Kerpe Turu DETAYLI BİLGİ : (0282) 260 14 15

MAŞUKİYE-KEFKEN-KERPE TURU (Günübirlik)

13 EKİM 2019, PAZAR

Kişi Başı 135 TL

Belirtilen saatlerde buluşmanın ardından Maşukiye’ye doğru yola çıkıyoruz. Maşukiye yeşil ile baş başa kalmak, temiz hava solumak, su ve kuş sesi dinleyip haftanın yorgunluğunu atmak için muhteşem bir yer. Burada serbest zaman veriyoruz. Ardından isteyenler şelalelere doğru yürüyüş yapabilir isteyenler hediyelik eşya alışverişi yapabilir.

Daha sonra Kefken’e doğru yola çıkıyoruz. Karadeniz sahilini, muhteşem koylarını ve doğa manzaralarını gezmeye ve fotoğraflamaya başlıyoruz. Kovanağzı Koyu’nun yanı başındaki koya indiğimizde Pembe Kayalar ile devam ediyoruz. Pembe Kayalar mevkii ilginç jeolojik yapısı ile suyun içinde yumuşak olan kayalar çıkarıldıktan sonra sertleşme özelliğine sahip oluşu ile Osmanlı döneminde insan gücü ile dikdörtgen olarak kesilerek deniz yoluyla İstanbul’a taşınmış, Sultanahmet Camii dahil birçok cami yapımında kullanılmıştır.

Sahil turu sonrası Kerpe’ye varıyoruz. Burada el değmemiş doğayı hayranlıkla izliyoruz. Heykel kayaları doğanın tüm güzelliklerini bir arada yansıtıyor. Fotoğraflarımızı çektikten sonra ve serbest zamanımızın ardından Tekirdağ’a doğru yola çıkıyoruz.

Başka bir TEZDOĞAN TURİZM gezisinde görüşmek dileğiyle...

Kalkış Noktaları:

06.00 Tezdoğan Turizm Ofis Önü

06.45 Çorlu Orion AVM Önü

Gezi Ücretine Dahil Olan Hizmetler:

- Lüks Otobüsler ile ulaşım

- Araç içi ikramlar (soğuk içecekler, çay, kahve),

- Çevre gezileri,

- Türkçe Rehberlik,

Gezi Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler:

- Tüm özel harcamalar,

- Sabah , Öğle ve akşam yemekleri