Sabit Hat: (0282) 260 14 15 / Mobil: 0 553 527 45 02 info@tezdoganturizm.com.tr

EGE'NİN EN GÜZEL VE FARKLI KÖYLERİ (Ege'nin Saklı Köyleri Turu) DETAYLI BİLGİ : (0282) 260 14 15

 

EGE'NİN EN GÜZEL VE FARKLI KÖYLERİ

( Germiyan Köyü, Barbaros Köyü, Bademler Köyü, Seferihisar, Sığacık, Kuşadası, Doğanbey Köyü, Selçuk Tren Müzesi, Şirince )

Binlerce yıllık tarihinde Yunan, Roma, Osmanlı gibi büyük medeniyetlere ev sahipliği yapan Ege Bölgesi, muhteşem sahilleri, denizi ve doğasının yanı sıra yeni yeni keşfedilen ve doğal yapısını korumuş köyleriyle de birçok gezerin uğrak noktasıdır.

 
9 - 11 EKİM 2020 

(1 Gece – 2 Gün)


KİŞİ BAŞI: 550TL

9 EKİM 2020 , Cuma: TEKİRDAĞ HAREKET

Saat 21.30’ta Sahil Özcanlar Köfte önünde buluşma ve Ege Köyleri için yola çıkıyoruz.

 

10 EKİM 2020 Cumartesi: GERMİYAN KÖYÜ - BARBAROS KÖYÜ - BADEMLER KÖYÜ –SEFERİHİSAR – SIĞACIK - KUŞADASI

Sabah kahvaltısı için vereceğimiz molanın ardından İzmir’in Çeşme ilçesine bağlı, ilçenin tek Türkmen Köyü ve Türkiye’de Yavaş Gıda hareketine katılan ilk köy, neredeyse bütün evler beyaza boyanmış ve çiçek figürleri çizilmiş Germiyan Köyü gezisi. Ege insanı ile sohbet şansımız olacak. Ardından Urla ilçesine bağlı mahalle olan Barbaros Köyü Gezisi: Her yıl yaz aylarında Oyuk Festivalini gerçekleştiren Barbaros gezisinde Oyuk (Korkuluk) lar yıl boyunca köyde sergilenmeye devam etmektedir. Hem bu korkulukları görüp hem de çat kapı evi yazan bir köy evininin kapısını çalıp eve konuk olacağız. Ardından yine Urla‘ya bağlı Bademler Köyü, İzmir’in en tanınmış, ‘farklı’ köylerinden. İsmini ülkemizde bir köyde ilk kez kurulan tiyatro ile duyuran, halk kütüphanesi ve Çocuk Oyuncakları Müzesi ile farklı ve çağdaş yapısını yansıtan Bademler; temiz beyaz badanalı evleri, kadın-erkek eşitliğine tanık olabileceğiniz sakin yaşamı, her pazar kurulan üretici pazarı ve güleryüzlü sakinleriyle huzurlu bir durak. Denizi, meydan kahveleri, rüzgarı ve mandalina bahçeleri ile kendi halinde bir kıyı kenti olan Seferihisar’a geçiyoruz. Seferihisar sahilindeki en önemli yerleşim yeri olan Sığacık gezisini gerçekleştiriyoruz. Gezi sonrasında Gümüldür – Özdere üzerinden Kuşadası’na hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

11 EKİM 2020, Pazar: KUŞADASI - DOĞANBEY KÖYÜ - ŞİRİNCE - TEKİRDAĞ

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Doğan Bey’e hareket. Köyün ilk ismi Rumca ‘odalar’ anlamına gelen Domatia. Bir avlu içerisinde kutu kutu odalardan oluşan ev mimarisinden alıyor ismini. Bugünkü yapılaşmanın altında değişik dönemlere ait kalıntılar barındıran Doğan Bey Köyü gezisi.   Sonrasında  Çamlık köyünde bulunan tren müzesini gezisi ve ardından Şirince’ye hareket ediyoruz. Şirince gezisi sonrasında Selçuk’a hareket: Selçuk Şehir Gezisi ve Panoramik Ayasuluk Kalesi gezisinden sonra Tekirdağ’a hareket.

Başka bir TEZDOĞAN TURİZM gezisinde görüşmek dileğiyle…

Gezi Fiyatına Dahil Olan Hizmetler:

 • Kuşadası’nda 1 gece yarım pansiyon konaklama(Sabah kahvaltısı+Akşam yemeği),
 • Lüks araçlar ile ulaşım ve ikramlar,
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti,
 • Çevre Gezileri,

Gezi Fiyatına Dahil Olmayan Hizmetler: 

 • Kişisel harcamalar,
 • İlk gün sabah kahvaltısı,
 • Öğle Yemekleri,
 • Yemeklerde alınan içecekler,
 • Müze, ören yeri giriş ücretleri.

 

 

 

ULAŞIM ARAÇLARI

Mercedes: 46+1+1 koltuklandırma, ABS, ASR, USB ile şarj, klima, koltuk arkası tv, bazılarında internet, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, CD ve DVD oynatıcı.

 

1618 nolu Zorunlu Seyahat Sigortası Kapsamı:

Acentnin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değilir, tedavi masraflarını karşılamaz.

Notlar:

Ön ödeme tutarı kayıt tarihinde rezervasyon bedelinin minimum %50’dir. Turun hareket tarihinden 30 gün önce kalan tur bedelinin tamamlanması gerekir. Promosyon turlarda rezervasyon aşamasında ödemenin tamamı alınmaktadır. Hava muhalefeti nedeni ile olabilecek değişikliklerden acentemiz sorumlu değildir. Tur kalkmadan 2 gün önce lütfen tur saatini, buluşma yeri büromuzdan teyit ediniz. İptaller son 30 güne kadar yapılmaktadır. Seyahat sırasında unutulan ve kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Promosyon ibaresi geçen turlarda iptal yapılamaz. Değişiklik yapılabilir. Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Konaklama turlarda oturma düzeninde her gün sıra atlayarak rotasyon uygulanır. Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyinde değişiklik yapabilir. Rehberimizin tur sırasında verdiği saatlere misafirlerimizin uymaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Tezdoğan Turizm sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Tezdoğan Turizm’in sorumluluğu yoktur. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Tur esnasında program yoğunluğundan olayı bankamatik, dövüz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından olayı hazırlıklı olunmasında yarar vardır. Gerçekleştirilecek programlar içerisinde gün içinde uzun yollar kat edilebilir. Gerekli bilgilendirme rehberiniz tarafından yapılacaktır. Öğle ve Akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır. Mola yerimiz yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 çocuklarda otel konaklaması yatak verilmeyebilir.

LÜTFEN OKUYUNUZ

 1. Rezervasyon esnasında pasaport numaranızı, TC Kimlik numaranızı ve doğum tarihinizi gün ay ve yıl olarak tarafımıza belirtiniz.
 2. Tezdoğan Turizm, gerekli gördüğü durumlara tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.
 3. Programda belirtilen bütün öğle ve akşam yemeği servisleri gerekli görüldüğü durumlarda veya yol müsaitliğine göre acentenin belirlediği restoranlarda verilebilir.
 4. Tezdoğan Turiz kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 5. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.
 6. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün ve günler dışında başka bir gün yapılabilir.
 7. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Tezdoğan Turizm sorumlu tutulamaz.
 8. Tezdoğan Turizm yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir. Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Tezdoğan Turizm’in hiçbir sorumluluğu yoktur. Tezdoğan Turizm sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
 9. Tur esnasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan Tezdoğan Turizm sorumlu değildir.
 10. Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılmayabilir. Turların yapılmamasından Tezdoğan Turizm sorumlu tutulamaz.
 11. Sınır kapılarında pasaport veya liçna kartında çıkan sorunlarından dolayı Tezdoğan Turizm sorumlu değildir. Tüm sorumluluk misafirin kendisine aittir. Avrupa’daki otel odaları standartlarından daha küçüktür. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. Yatak standart yataktan küçük olabilir.